Hakkımda.

Umut Kaner
Videographer

20 Nisan 1986’ta Bursa’nın Gemlik ilçesinde doğdum. ‘Olması gereken bir birey’ gibi önümdeki hedefler doğrultusunda liseyi bitirip, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve SİNEMA bölümünü kazandım. Fotoğraf ve video ile tanışıp bir yaşam tarzı haline gelmesinin hikayesi de burada başlar.

Daha üniversite 2. sınıftayken eldeki eğitim sistemiyle bir yere gelemeyeceğimi anlayıp bir alışveriş kanalında çalışmaya başladım. Bİr süre sonra Televizyon ortamının ‘memur zihniyeti” çok ilgimi çekmeyince üniversiteyi bitirip yurt dışına çıkma kararı aldım. Finlandiya’da yaşayan ve benim bu işlere başlamamdaki en önemli etken olan abim sayesinde bir prodüksiyon ajansında 1 ay staj yapma imkanı buldum. Aradan 2 ay geçmediki ağır basan memleket hasreti geri çeviremeyeceğim bir teklifle birleşince yurda dönme kararı aldım.

Üniversitemin en önemli ve belkide tek katkısı olan ‘çevre’ sayesinde bir arkadaşımın vasıtasıyla BKM ONLİNE’da video editörü olarak çalışmaya başladım. O günden bu güne kadar olan süreci bulunduğunuz sitemden takip edebilirsiniz. ( bkz: Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. )